Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Laparoskopické operace NOVĚ na našem pracovišti Laparoskopie výrazně snižuje bolestivost zákroku a rovněž velmi urychluje pooperační hojení. Výhody laparoskopických operací jsou běžně využívány u lidí již řadu let, ale ve veterinární medicíně se ta
zobrazit článek >>
Proč ten pes zase neposlouchá!!!!!

Co od svého psa očekáváme: Pro převážnou většinu majitelů psů je z hlediska poslušnosti psa plně dostačující, když pes přiběhne na první zavolání, netahá za vodítko, na vycházce neobtěžuje ostatní li

zobrazit všechny dotazy >>

Připravte se na léto

V letních měsících se naše kontakty s přírodou zintenzivňují. Na procházkách a na výletech se psem se však může ukázat i ta horší tvář léta – úrazy, poštípání hmyzem a klíšťaty, alergie, záněty zvukov

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Případ granulomatózní mykotické hepatitidy u želvy zelenavé

Úvod
U importovaných plazů jsou běžnými nálezy infekce s dlouhodobou periodou latence. Rozvoj klinického průběhu těchto infekcí je často podmíněn transportem a následně nevhodnými podmínkami náhradního chovu. U plazů chovaných dlouhodobě v podmínkách zájmových chovů se na rozvoji infekčního onemocnění může významně podílet déle trvající kontakt s infekčním prostředím. Zdrojem infekce mohou být krmné nebo napájecí misky i samotný substrát v teráriu.
Vstupní branou infekce bývá poraněná kůže nebo sliznice, méně často se jedná o průnik infekčních agens přes sliznici žaludku nebo střeva. V případě použití biologického substrátu v teráriu nelze vyloučit ani aerogenní cestu infekce, například vdechnutím spor hub. Onemocnění má v takových případech většinou chronický charakter a postiženými orgány jsou především játra nebo plíce. Příklad chronické granulomatózní hepatitidy mykotického původu dokumentuje následující případ.

Diskuze

Granulomatózní léze u plazů jsou častým nálezem a jsou způsobeny přítomností bakterií, hub nebo parazitů. Houby a kvasinky se u plazů vyskytují jako původci primárních infekcí i původci infekcí sekundárních. Nejčastěji jsou izolovány rody Paecilomyces, Penicillium, Fusarium, Geotrichium, Mucor a Aspergillus. Houby rodu Paecilomyces jsou saprofytické vláknité houby, které se nacházejí v půdě, vodních nádržích, kazícím se ovoci nebo hnijících rostlinách. Tyto houby byly izolovány též z těl bezobratlých. Nebezpečné mohou být u pacientů s poškozením imunitního systému, například chronicky nemocných pacientů. Houby rodu Paecilomyces jsou charakteristické vysokým stupněm odolnosti vůči sterilizačním technikám. Odolávají také působení běžných antimykotik, například amfotericinu B, griseofulvinu nebo 5-fluorocytosinu. Účinné jsou především itrakonazol a vorikonazol. Onemocnění má většinou chronický průběh. Vnější projevy infekce jsou nespecifické. U pacientů se dostavuje únava, nechutenství a ztráta hmotnosti. Mykotická infekce postupně proniká do plic, jater, ledvin i sleziny. U lidí mohou houby rodu Paecilomyces způsobit pneumonie, peritonitidy, pyelonefritidy, sinusitidy, onemocnění zraku, chronické suppurativní záněty středního ucha, kožní onemocnění. Roztroušené mykotické infekce byly popsány u psů, koček, koní, hadů, želv, ještěrů i krokodýlů. U plazů byly popsány především druhy. P.lilacinus a P. varioti. Paecilomyces lilacinus je u plazů nejběžnější a rovněž nejvíce rezistentní vůči desinfekčním prostředkům. Velmi často se podílí na rozsáhlých infekcích, kterým předcházelo vážné poškození sliznice pacienta.

Závěr

Jedinou možnou formu léčby v případě mykotické granulomatózní hepatitidy u želvy zelenavé představovalo chirurgické omezení rozsahu poškození tkáně s následnou systémovou léčbou antimykotiky. Míra poškození jater však byla již příliš velká a schopnost pacienta zvládnout operační zákrok a anestezii omezená.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4