Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Laparoskopické operace NOVĚ na našem pracovišti Laparoskopie výrazně snižuje bolestivost zákroku a rovněž velmi urychluje pooperační hojení. Výhody laparoskopických operací jsou běžně využívány u lidí již řadu let, ale ve veterinární medicíně se ta
zobrazit článek >>
Proč loveckému psu poskytnout lovecký výcvik

Lovecká výchova loveckého psa je nejpřirozenější a nejefektivnější způsob výchovy loveckého psa. Naučí ho základním dovednostem tak, aby se dobře orientoval v našem lidském světě a majitel v něm získa

zobrazit všechny dotazy >>

Kočky mají rády čisto

Kočky jsou od přírody velmi čistotné. Stále čistý a snadno přístupný kočičí záchod je základním předpokladem, aby jej kočka používala a tedy i prevencí, aby se nechodila vyměšovat na nežádoucí místa.

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Psinka

Psinka je vyvolávána paramyxovirem z rodu Morbilivirus. Rozeznáváme několik forem: psinka u mladých psů, psinka dospělých a starých psů a takzvaná „old dog“ encefalitis. Klinická manifestace psinky se v posledních letech poněkud změnila a klinikové jsou konfrontováni s poněkud mírnějším a ne tak pestrobarevným obrazem tohoto onemocnění. Velká část psinkových pacientů je předvedena pouze s neurologickými potížemi, bez jakéhokoliv náznaku současného či předchozího postižení jiných orgánových systémů.

První akutní změny v šedé a bílé hmotě jsou charakterizovány demyelinizací bez zánětlivé infiltrace. Predilekčními místy jsou mozeček, tractus opticus a mí­cha. Tyto změny jsou způsobeny replikací viru v neuronech a gliových buňkách. Během druhé, chronické fáze pak dochází k zánětlivé infiltraci a následnému poškození nervové tkáni. Tato druhá fáze se dostavuje v případě nedostatečné nebo opožděné imunitní odpovědi. Jak již bylo řečeno, klasická forma s extra­neurálními symptomy (febrilie, katarální zánět respiračního systému a zažíva­cího traktu, následované neurologickou symptomatologií) se stává vzácností! Během neurologického vyšetření pozorujeme multifokální obraz onemocnění. Třicet procent symptomů je spinálních (para-tetraparéza, ataxie). Dalším častým projevem psinky jsou centrální vestibulární poruchy nebo postižení mozečku. Běžné jsou také terapeuticky těžko ovlivnitelné epileptické záchvaty a obou­stranná slepota. Myoklonus je pozorován u méně než poloviny případů. Navíc je třeba říci, že se vyskytuje také u encefalitíd jiného než psinkového původu (není tudíž patognomickým symptomem!!!). Během akutní fáze chybí typické změny mozkomíšní tekutiny. Teprve zánětlivé změny chronické fáze onemocnění se odrážejí v likvoru. Vedle mononukleární pleocytózy můžeme prokázat také zvýšený protein (intrathekální syntéza imunoglobulinù). Virový antigen lze prokázat v buňkách likvoru pomocí fluorescenèního testu.

Prognóza nervové formy psinky je vždy rezervovaná, v případě výskytu záchvatů nepříznivá. V případě mírných příznaků a mírného průběhu lze očekávat, že se zvířata zotaví, mnohé symptomy však mohou přetrvávat. Myoklonus, jako jeden z možných přetrvávajících symptomů je terapeuticky téměř neovliv­nitelný. Průběh onemocnění je tedy závislý na schopnostech organizmu zabrá­nit dalšímu rozšíření viru v organizmu.

Terapeuticky lze zvláště v počátečních fázích použít sérum se psinkovými protilátkami, které mohou být užitečné při bránění systemického rozšíření in­fekce. Účinnost těchto protilátek v CNS je více než diskutabilní. Sekundární in­fekce potlačujeme pomocí antibiotik. Poněvadž v počátečních stádiích dochází k potlačení imunitního systému, jsou kortikosteroidy v této fázi kontraindiková­ny! Naproti tomu v chronických progresivních případech, kde masivní zánětlivá reakce CNS výrazně poškozuje, jsou kortikoidy indikovány. Nejdůležitějším momentem v boji proti psince je samozřejmě pravidelné očkování.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4