Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Laparoskopické operace NOVĚ na našem pracovišti Laparoskopie výrazně snižuje bolestivost zákroku a rovněž velmi urychluje pooperační hojení. Výhody laparoskopických operací jsou běžně využívány u lidí již řadu let, ale ve veterinární medicíně se ta
zobrazit článek >>
TLAPKY OCHRÁNÍ SPECIÁLNÍ OBUV

Milovníci turistiky a treku v náročných terénech vědí, že bez kvalitní obuvi se neobejdou. A platí to i pro jejich čtyřnohé kamarády. Pokud je pes na dlouhé trase, v náročném terénu (kamenný, štěrkový

zobrazit všechny dotazy >>

Alexandr rudohlavý

Chovem papoušků se zabývám asi dvanáct roků a polovinu této doby jsem choval převážně australské druhy s výjimkou mníška šedého. Stačila ale návštěva jedné menší regionální výstavy a moje preference v

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Steroid - responzivní meningitis-arteritis (SRMA)

Postižena mohou být všechna plemena, převládají plemena velká, jako je bernský salašnický pes, boxer, irský setr, zlatý retriever, německý ovčák. Z men­ších plemen figuroval beagle („beagle pain neck syndrom“). Onemocní především mladí psi ve věku od 8 do 18 měsíců (onemocnění je však popsáno u psů od 4 měsíců do 7 let). Podle klinických nálezů lze oddělit 2 formy tohoto onemocnění.

Klasická forma je charakterizována strnulým držením krku a hlavy, výraznou bolestivostí a febrílií. Výraznější neurologické deficity chybí, občas můžeme po­zorovat zpomalenou korekturu končetin. Mozkomíšní mok vykazuje zvýšení proteinu o různé intenzitě a výraznou pleocytózu až s několika tisíci buněk, kde převažují neutrofilní granulocyty.

Atypická forma má protahovanější průběh s přidruženou výraznější neu­rologickou symptomatologií. Projevuje se abnormalitami chůze (tetraparéza, ataxie.), deficity postojových reakcí a deficity hlavových nervů. Při vyšetření mozkomíšního moku bývá nález méně dramatický, pleocytóza je mírného až středního stupně, většinou smíšená. V periferní krvi pozorujeme leukocytózu s posunem doleva a zrychlenou sedimentaci. V případě podezření na paren­chymální poškození (tetraparéza, generalizovaná ataxie, deficity postojových reakci a hlavových nervů) indikujeme MRI vyšetření. Tak lze určit distribuci zánětlivých změn.

Terapie spočívá v dlouhodobé imunosupresi organismu. Počáteční vysoké dávky kortikoidů se postupně během čtyřech a šesti měsíců snižují. Měsíčně je třeba provádět kontroly eventuálně s odběrem likvoru a v souladu s klinickým vývojem pak medikaci snižovat. Prognóza je opatrná, především v případě, kdy klinické příznaky nasvědčují postižení nervového parenchymu. Velice časté mo­hou být recidivy klinických příznaků v období snižování kortikoidů anebo po jejich vysazení.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4