Ordinační hodiny Pohotovost pro naše klienty 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Proč ten pes zase neposlouchá!!!!!

Co od svého psa očekáváme: Pro převážnou většinu majitelů psů je z hlediska poslušnosti psa plně dostačující, když pes přiběhne na první zavolání, netahá za vodítko, na vycházce neobtěžuje ostatní li

zobrazit všechny dotazy >>

Kastrace koček

Jak se mám rozhodnout? Zda nechat kočku nebo kocoura vykastrovat, závisí jen na zvážení chovatele a na chovatelských záměrech. Pokud jste si pořídili pouze kamaráda, s kterým chcete sdílet vaše radost

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Wobbler syndrom

Máme devítiletého dobrmana, který poslední 2 měsíce nejistě chodí na zadní. Náš veterinář vyslovil podezření na Wobbler syndrom a poslal nás na neurologické vyšetření. Co je příčinou tohoto onemocnění a jak ho lze léčit?

Wobbler syndrom je ne úplně vzácné onemocnění krční míchy, resp. krčních obratlů, s častějším výskytem u mladých německých dog a starších dobrmanů. Přesná příčina onemocnění není zcela známa, protože se používá pojem ,,syndrom“ a předpokládá se více faktorů, především hereditární (dědičné) s vlivem výživy a traumat.

Pod tento syndrom zařazujeme více jednotlivých onemocnění jako např. instabilita krčních obratlů, vertebrální malartikulace a malformace (tvarově změněné kloubní plošky nebo celé krční obratle), extruze (prolaps) meziobratlové ploténky či hypertrofie vazů udržujících obratle na ,,správném“ místě. Všechna tato onemocnění se projevují ventrálními kompresními lézemi kaudální krční oblasti (utlačením krční míchy).

V průběhu měsíců až let se postupně zhoršuje koordinace pohybu zvířete, dochází k tzv. hypermetrii (jakémusi ,,přestřelování“ pohybů, které je způsobené nesouhrou mezi svalovými antagonisty) a ataxii (nekoordinace pohybů). U přibližně 40% případů se přidává i bolestivost krku. Protože je problém v krční oblasti, jsou postiženy všechny čtyři končetiny, i když se příznaky objevují nejprve na pánevních končetinách. To je důvod, proč se někdy mezi chovateli používá termín syndrom kývavé zádi.

Klinické projevy onemocnění mohou být různé, od pouhé bolestivosti krční páteře přes paraparézu
(částečné ochrnutí pánevních končetin) a tetraparézu (všech čtyř končetin) až po tetraplegii (ochrnutí všech čtyř končetin) s neschopností chůze.

Zhoršení či zviditelnění klinických příznaků může způsobit i relativně malé trauma, třeba trhnutí vodítkem, pád, náraz na hlavu. Velmi často pes stojí s mírně rozkročenými a nejistými pánevními končetinami, na hrudních končetinách naopak trochu toporně. Drží krk ve flexi (ohnutý), aby ulevil ventrální kompresi míchy (útlaku zespodu).

Diferenciální diagnostika je široká, zahrnuje onemocnění meziobratlových plotének, oboustranné onemocnění kyčelních kloubů, kolen (např. LCC), metabolická onemocnění projevující se celkovou slabostí (např. Addisonova choroba), tumory krční oblasti, meningitidu, polyartritis (zánětlivé onemocnění kloubů těla) a mnoho dalších. Proto je důležité klinické vyšetření rozšířené o podrobné laboratorní, neurologické a ortopedické vyšetření.

To znamená, že se vyšetří krev (vyloučení metabolických a částečně i zánětlivých příčin) a poté zhotoví nejprve nativní rentgenový snímek (může odhalit malformace obratlů, zúžení meziobratlového prostoru apod.). Pro přesnou lokalizaci, typ a stupeň komprese míchy je však potřeba ještě provést myelografické vyšetření, kdy je kontrasní látka vpravena do páteřního kanálu zhotoví se série RTG snímků. Na těchto snímcích je postupně zachycen prostup kontrasní látky a odhaleno případné místo útlaku. Vzhledem k většímu počtu možných příčin je někdy nutné zhotovit i tzv. stressové projekce (flexe, extenze a lineární trakce krku). Toto vyšetření dokonce může dočasně klinické příznaky u pacienta zhoršit.
Léčba a prognoza Wobbler syndromu závisí samozřejmě na stupni komprese, věku a celkového stavu pacienta, možnostech majitele atd. V některých případech se používá terapie konzervativní, tzn. pomocí léků a výrazné restrikce pohybu (minimálně 3-4 týdny), krmení z vyvýšené misky. Tato terapie zvířeti uleví, ale nedokáže zabránit pomalému postupnému progresivnímu zhoršování klinického stavu. Druhou možností léčby je chirurgie. Existuje několik operačních technik, které se volí dle příčiny a charakteru komprese míchy. Ne pro každého pacienta je však chirurgické řešení vhodné. I po operaci je nutná restrikce pohybu psa a podávání léků. Postupně se však navrací k normální pohybové aktivitě. Operovaná zvířata nevodíme do konce života na vodítku.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4