Péče o srst pro psy a kočky. Náš salon je zaměřen na kompletní péči o srst. Nabízíme služby zkušené střihačky psů a koček.
Provádíme:Na zvládnutí bakterialních infekcí pomáhají antibiotika, v léčbě virových
chorob jsou naše možnosti léčby omezené. Na trhu se objevil přípravek firmy
Vétoquinol Enisyl -F, který má prokazatelný léčebný účinek na infekci
herpesvirem u koček. Onemocnění se projevuje typickým hlenovým výtokem z očí
a nosu a kýcháním, úmrtnost na komplikace u mladých koťat může dosahovat až
30%. Enisyl obsahuje látku L- lysin , podává se formou pasty a má léčebný
i preventivní účinek na kočičí herpesvirosu.
Proč prodáváme krmení a diety značky Hill´s? Kvalita ověřená léty, vznik se datuje r. 1939, kdy se objevila 1. klinická dieta k/d / onem ledvin/. V současnosti Hills nabízí nejucelenější komplex výživy pro všechny kategorie zdravých psů a koček, a nejširší spektrum diet pro lepší kontrolu snad téměř všech onemocnění. Vyšší cena je daň za za superpremiovou kvalitu a průkopnictví ve vývoji nových klinických diet. V současnosti portfolio Hillsu čítá 49 krmení a diet pro psy a 35 pro kočky / navíc v různých baleních /.
Navštivte Krmiva Hill´s také na Facebooku
Úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
V rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen. Velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka. Díky
Slušnost,vstříctnost a ochota mě kdykoli pomoc s mým psem Junkym který se nebojí jako jinde a chodí tam jak na procházku :-))
Je základem kvalitní péče. Stejně jako sebelepší kuchař nedokáže z mizerných surovin vykouzlit skvělý pokrm ale naopak skvělá surovina není zárukou kvalitního výsledku pokud projde rukou neodbornou. Ani zde zakoupení kvalitní značky krmiva zárukou úspěchu neb se přidávají dispozice vrozené a samozřejmě vlivy okolí mají za následek vlivy získané.
více o správné výživě zvířeteNejlepším receptem na dlouhé zdraví je jednoduše neonemocnět. K některým chorobám mají určití jedinci či plemena vrozené dispozice. Obezřetná volba plemene pro daný účel využití, zdravotní historie...
více o prevenci zvířeteČas rychle plyne a z našeho ještě před pár lety malého zvědavce je jedinec na kterém se začínají projevovat příznaky stárnutí. Jedním z těchto projevů je samozřejmě i opotřebování některých systémů. Zda platí u zvířat stejně jako u strojů že zanedbaná drobná oprava zpravidla rezultuje v opravu rozsáhlou a tím i nákladnou.
Vlastní laboratoř = výsledky již při stejné návštěvě. Možnosti co lze z vyšetření krve laboratorně vyšetřit by byly před pár lety v oblasti sci-fi a přitom nyní jich podstatnou část dokážeme zvládnout dokonce na počkání ve vlastní laboratoři.
Odstraňovat příčiny nikoliv jen tlumit důsledky onemocnění. Pouhé odstranění potíží vede zpravidla k pouze dočasnému zlepšení.
více o odstaňování příčin onemocněníPadesát na padesát? Jedním ze zásadních momentů při výběru psa patří rozhodování, má-li to být pes, nebo fena. Naštěstí co budoucí majitel, to jiné rozhodnutí. Jedině proto nemůžou nikdy psí rody,
zobrazit všechny dotazy >>Aby rostla jako z vody
Tak už je to tady! Porod je zdárně za námi a houf roztomilých štěňátek společně s hrdou matkou chrupká spokojeně v pelíšku. Ke spokojenosti jim zatím stačí opravdu málo, a to plné bříško. Jak to vlast
zobrazit článek >> Test spokojenostiZbytky od stolu, slupky od salámů, kosti všeho druhu…Tak nějak asi vypadal jídelníček domácích šelem v našich zeměpisných šířkách ještě před pár desetiletími. Dnes je situace jiná a drtivá většina chovatelů už věnuje výživě svých psích i kočičích parťáků podstatně větší pozornost.
Někdo může namítnout, že pes nebo kočka jsou přece ,,jen“ zvířata, tak proč si s jejich krmením tolik lámat hlavu? Vždyť v dobách minulých jedli buď to, co odpadlo lidem od stolu, nebo, co si ulovili! Na to lze odpovědět jediné: I náš lidský druh zaznamenal určitý posun, naše děti se už většinou nerodí na poli a později je neposíláme do školy bosé po strništi…
Vraťme se ale zpět k samotné zvířecí výživě. Pokud chceme, aby se náš pes dožil ve zdraví přiměřeného věku, je naší povinností poskytnout mu odpovídající podmínky, tedy i stravu. Je ale poměrně časté, že i z velké lásky páchají chovatelé zásadní, někdy až fatální chyby ve výživě. Proto se zaměříme zejména na ty potraviny, které by se v miskách našich mazlíčků neměly objevit opravdu nikdy.
Zvíře není kontejner
Zbytky od oběda patří do koše, případně na kompost. Až je ponesete od stolu, obloukem se vyhněte psí i kočičí misce, a to raději i v případě, že na nedojedených talířích převládá maso. Pokud ovšem nejste na drsné dietě, která vám zakazuje kořenit a příliš solit. Právě přemíra soli a koření může nadělat zvířatům v jejich trávicím traktu pěknou paseku. Psovi se sice nepřitíží bezprostředně po konzumaci potravy, ale při častějším podávání se mu s největší pravděpodobností začnou objevovat potíže s trávením, které mohou vyústit až v závažné onemocnění jater, ledvin nebo v záněty análních žláz. Léčba může být dlouhá a drahá a ani tak nemusí být vždy úspěšná. Sůl, respektive její nadužívání může podobně jako u lidí způsobit psovi vysoký krevní tlak. Pozor, sůl ale pes potřebuje k trávení a její potřebné množství obsahují právě vyvážená psí krmiva, ať granule, nebo konzervy.
Čokoláda jako jed
Čokoláda by se na psím (ale ani na kočičím) jídelníčku neměla objevit nikdy, a to ani v podobě malé sladké odměny. Obsahuje totiž alkaloid theobromin, který je podobný kofeinu a který je nebezpečný nejen pro psy, ale také pro další zvířata. Ta totiž nemají na rozdíl od člověka enzym, který tento alkaloid odbourává. Některým zvířatům pochopitelně sladké chutná, a pokud nebudete opatrní a necháte ležet na dostupném místě třeba celou tabulku hořké čokolády, kterou pes lačně zhltne, může to být velký problém. V takovém případě okamžitě vyhledejte pomoc veterináře. Velmi záleží samozřejmě na tom, kolik čokolády vaše zvíře snědlo. Pokud máte malého psa velikosti například yorkshirského teriéra nebo čivavy, může se pro něj stát fatální i jeden jediný dílek čokolády. V případě, že už vaše zvíře – ať pes nebo kočka – čokoládu snědlo, vyhledejte pomoc veterináře. Může pomoci jedině vyprázdnění žaludku, navíc jen tehdy, pokud k němu dojde do čtyř hodin od konzumace.
První pomoc
První příznaky otravy se projeví za šest až dvanáct hodin. Jak se projevuje? Pes je žíznivý, stimuluje se jeho centrální nervová soustava, srdeční činnost se zrychluje, krevní tlak a teplota stoupají, cévy v mozkové tkáni se smršťují, sliznice modrají, objevují se dýchací potíže, poruchy hybnosti, k tomu zvracení, průjem, nadměrné močení, případně křeče. To vše může skončit až kómatem a úplným selháním srdeční a dechové činnosti. Někdo může namítnout, že všeho jistě moc škodí, ale když se sem tam pejskovi dá kostička čokolády, nemůže to přece uškodit…Vyvrátíme vám i tento omyl. Dlouhodobé krmení zvířete čokoládou po malých dávkách může vyvolat například patologické změny vnitřních orgánů, zejména pak ledvin. Právě na jejich selhání může pes po nějaké době zemřít. Vysoký obsah tuku v čokoládě kromě toho vyvolává zánět slinivky břišní.
Zdravá zelenina
Pokud váš pes patří mezi ty, co snědí opravdu všechno a úpěnlivě na vás hledí (bývají to často labradoři nebo retrívři), i když děláte zeleninový salát, měli byste vědět, že ani každá zelenina není pro vašeho psa vhodná. Kapusta, zelí, květák kedlubny a luštěniny v syrovém stavu a ve větším množství psům způsobují nadýmání. Na druhou stranu zelenina, respektive vitaminy v ní obsažené jsou samozřejmě důležité pro správný vývoj zvířete. Jak tedy nejlépe zpestřit psovi jídelníček? Zeleninu, například mrkev, buď nakrájejte, či nastrouhejte, nebo dokonce povařte, bude pak pro vašeho mazlíčka lépe stravitelná.
Mýty o kostech
Může náš Alík všechny kosti, pouze některé z nich, nebo raději vůbec žádné? To je otázka, kterou řeší řada chovatelů psů. Většina z nich ze strachu o zdraví svého parťáka raději volí poslední variantu. Není to nutné, psí trávicí ústrojí totiž bez problému zpracuje syrové kosti, například hovězí, kuřecí krky, křídla a skelety, pro někoho překvapivě i rybí kosti. Velkým kuřecím kostem se ale při krmení raději vyhněte a jakékoli vařené či pečené kosti by se psovi neměly dostat do misky vůbec. Vinou tepelného zpracování se totiž štěpí, a tak by jejich ostré části mohly poškodit žaludek a střeva zvířete.
Konec mléka v miskách
Miska mléka patří ke kočce stejně neodmyslitelně jako jablíčko na ježkovy bodliny. Zároveň je to přibližně stejný nesmysl. Ježek jablka ani jiné ovoce nežere a kočičímu trávení mléko taky zrovna nesvědčí. Kočka totiž neumí dobře trávit laktózu, proto ji mléko obvykle způsobí průjem. K dostání ve specializovaných obchodech či přes e-shopy je však ,,kočičí“ mléko sušené. Stejně tak můžete kočičí jídelníček obohatit bílým jogurtem, pacholíkem nebo zakysanou smetanou. Ale pozor, nerozmazlujte mléčnými výrobky vašeho mazlíčka příliš často!
Čistokrevný masožravec, ale…
Kočky jsou na rozdíl od psů opravdu čistokrevní masožravci, přesto stejně jako oni zbytečně často trpí mýty o tom, jaká strava je pro ně nejvhodnější. Například syrové mořské ryby ve větším množství kočkám spíš škodí, stejně jako časté podávání syrových jater. Proč? Ryby, respektive enzym thiamináza, který je v nich obsažený, způsobují u koček změny srdečního svalu a také centrálního nervového systému. Játra zase způsobují průjmy a vyvolávají nadbytek vitaminu A, který může zapříčinit vážné pohybové potíže. Další nebezpečný předsudek? Pro kočku nejlepší čerstvé syrové maso…Maso by mělo být před podáváním aspoň dva dny zamrazené, aby se zabránilo eventuálnímu přenosu parazitů. Časté podávání syrového masa navíc způsobuje nadbytek fosforu, ten pak má za následek řídnutí kostí. Máte snad psa i kočku? Rozhodně jim nekupujte stejné konzervy či granule. Psí granule obsahují méně bílkovin, než ke svému zdravému životu potřebuje kočka, a v konzervách pro psy je zase více hořčíku, který u koček může mít za následek vznik ledvinových kamenů. Do kočičích misek nepatří ani kosti, neboť bývají příčinou zácpy a mohou také poranit tlusté střevo. Stejně jako pro psy i pro kočky platí ještě jedno společné pravidlo: Nikdy jim nedávejte jídlo přímo z ledničky nebo naopak příliš horké, jejich strava by vždy měla mít pokojovou teplotu.
Příbuzenská plemenitba v posledních letech vzbuzuje opravdu vášnivé diskuze a její odpůrci jsou v kritice velice urputní. Jenže jako u jiných věcí v životě, vše má svůj rub a líc, svá pozitiva i negat
zobrazit článek >> Zimování evropských suchozemských želv rodu TestudoZimování neboli hibernace je přirozenou součástí života evropských suchozemských želv. Hibernací želvy přečkávají období, které vzhledem ke klimatickým podmínkám není vhodné pro jejich normální aktivi
zobrazit článek >> Jako kočky a psiKočky a psi jsou často bráni jako největší nepřátelé. Ale je to opravdu tak? Musí člověk volit mezi tím mít kočku nebo psa? Jaká kombinace je nejlepší? Většina lidí říká, že snadněji si zvykne sta
zobrazit článek >> Sežere všechno, nač přijdeJsem majitelem tříletého psa, dalmatina. Od začátku řešíme jeden problém, který nás trápí a značně nám komplikuje volné chvíle procházek a výletů. Cokoliv najde v trávě, to ho zajímá a má snahu to spo
zobrazit článek >> Leguán fidžijský- výběr dekoraceJelikož to jsou typická stromová zvířata, nejdůležitějším vybavením chcete-li dekorací, jsou větve. V teráriu bezpodmínečně musí být několik větví různé tloušťky, od těch slabších o průměru cca 1-2 cm
zobrazit článek >> Kočky umí pohladit i škrábnoutKočky jsou stále více a více populární domácí mazlíčci. Rády si hrají, mazlí, spí s vámi u televize a spokojeně vrní, když jim jste nablízku. Ale také milují vystrčit drápky a škrábat. Bohužel tím mís
zobrazit článek >> Leguáni nejsou mazlíčci pro každéhoLeguán zelený (Iguana iguana) se stal v posledních letech vedle suchozemských želv a chameleonů jedním z nejčastěji chovaných plazů. Mláďata se k nám dovážejí ve velkém z chovných farem v USA a ve Stř
zobrazit článek >> Aby rostla jako z vodyTak už je to tady! Porod je zdárně za námi a houf roztomilých štěňátek společně s hrdou matkou chrupká spokojeně v pelíšku. Ke spokojenosti jim zatím stačí opravdu málo, a to plné bříško. Jak to vlast
zobrazit článek >> MIKROKOSMOS “NANO“Dnes neznáme jenom nanotechnologie, ale pár let už také nanoakvária. Jen málokdo ví, že dříve byla akvária velmi malá. Z dnešního pohledu byla “nano“, protože sklo bylo drahé a výroba nádrží o délce v
zobrazit článek >> Zásady výživy štěňat velkých a obřích plemen psůV poslední době se stávají velmi populárními a oblíbenými některá ze středních, velkých a obřích plemen psů, jako jsou např. zlatý retrívr, labradorský retrívr, rhodéský ridgeback apod.Ne všichni jeji
zobrazit článek >>Zahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.